НААН дослідила, де в Україні ростуть найсмачніші яблука

Дослідження тривали 7 років.

16.02.2023
НААН дослідила, де в Україні ростуть найсмачніші яблука
Фото: умовне

Про це повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України (НААН).

За результатами семирічних досліджень залежності якісних властивостей яблук найбільш розповсюджених сортів від регіону вирощування, вчені Національної академії аграрних наук України назвали області, що найбільше підходять для вирощування фрукта.

“Вітчизняні садівники та економісти довели, що найефективнішим є вирощування яблуні в Лісостепу (особливо у західному), центральному Степу і південній частині Полісся – зонах, які характеризуються найбільшими площами садопридатних ґрунтів і переважно помірно континентальним кліматом”, – зазначила професорка Інституту садівництва НААН Тетяна Кондратенко у статті для журналу “Садівництво по-українськи”.

Вона додала, що найбільші площі під яблунею зайняті у Вінницькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Закарпатській, Львівській та Харківській областях.

“У цих регіонах більшість поширених сортів яблуні формують щедрі врожаї та стабільніше, ніж в інших місцевостях, плодоносять за роками, а вирощені яблука відзначаються найвищими смаковими якостями”, – підсумувала Тетяна Кондратенко.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.