На Львівщині зменшилася кількість випадків захворюваності на ГРВІ

В області за минулий тиждень зареєстровано 12 222 випадки гострих респіраторних вірусних інфекцій. Це на 14,2% менше, ніж протягом попереднього тижня.

26.02.2024
На Львівщині зменшилася кількість випадків захворюваності на ГРВІ

Зокрема, летальних випадків від грипу не було зареєстровано. Нагадаємо, від початку епідсезону померло 8 людей.

В структурі захворювань питома вага дітей до 17 років склала 50,5%, дорослих – 49,5%. Найбільша частка хворих відмічається у вікових групах 5-14 років та 30-64 років. Епідемічний поріг перевищений лише в Червоноградському районі.

«Хоча сезон респіраторних вірусів, швидше за все, проходить, він точно не закінчується. Респіраторна вірусна активність все ще висока, тому ще не час розслаблятися. Фізичне дистанціювання, миття рук і провітрювання можуть допомогти запобігти поширенню респіраторних вірусів. Зробити щеплення це найкращий спосіб захистити себе та своїх близьких від серйозних наслідків цих вірусних респіраторних захворювань. Вакцинація особливо важлива для людей із підвищеним ризиком важких захворювань, включаючи немовлят, людей похилого віку, вагітних людей та людей з певними вадами чи основними захворюваннями», – наголосила Наталія Літвінська, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Як повідомила Наталія Іванченко, генеральний директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, на гостру респіраторну хворобу COVID-19 захворіли 113 мешканців Львівщини. Також помер один пацієнт від COVID-19 – жінка старше 65 років.

На стаціонарному лікуванні з приводу COVID-19 перебували 19 пацієнтів, з приводу грипу та ГРВІ – 148 пацієнтів.

У Львівській області в епідсезоні 2023-2024 р.р. проти грипу вакциновано 16187 осіб, з них 8411 – з груп медичного та епідемічного ризику. Однією дозою вакцини проти COVID-19 у Львівській області щеплено 1102787 осіб, двома дозами – 1039638 осіб. Першу бустерну дозу отримали 212030 осіб, другу – 25824.

До слова, у програмі Олега Радика “Go про” Літвінська розповіла про реформи в охороні здоров’я Уляни Супрун, що вийшло на новий рівень та які послуги додалися. Чому є потреба в об’єднанні медзакладів, а також поділилась інформацією стосовно створення нової системи реабілітаційної допомоги. Окрім того директорка Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА розповіла про центри психічного здоров’я, навчання водіїв “швидких”, які також можуть надавати першу медичну допомогу.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.