На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб

В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я

20.02.2024
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб

Всього на обліку перебуває 79 695 хворих на рак, з них за 2023 рік первинних пацієнтів – 7975. В більшості випадків хворобу вдалось діагностувати на ранніх стадіях.

Проте, незважаючи на те, що досягнуто значних успіхів у лікуванні раку, це захворювання продовжує залишатися глобальною проблемою охорони здоров’я, тому вкрай важливо регулярно обстежуватись. Певні види раку є більш поширеними, а деякі мають загальний вищий рівень смертності в усьому світі. Серед чоловіків до трійки найпоширеніших онкологічних захворювань належать рак легень, простати та колоректальний рак, а серед жінок – рак грудної залози, легень та колоректальний рак. Зростання пов’язане з поганим харчуванням, курінням, недостатньою обізнаністю населення та недбалим ставленням до вчасного скринінгу.

«Сучасні методи діагностики дають більше шансів хворому та дозволяють розпочати лікування рано і ефективно. Адже вчасна діагностика раку — це, мабуть, найважливіше, що ми можемо зробити, аби збільшити кількість людей, які побороли онкологію. Більшість видів цього захворювання не мають чітких ознак і певних характерних проявів. Можна з упевненістю сказати, що сьогодні лікарі мають більше діагностичних інструментів, ніж будь-коли раніше, однак на пізніх стадіях рак набагато важче лікувати і його симптоми легко залишаються непоміченими», – повідомила Наталія Літвінська, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Нагадаємо, що за 2023 рік фахівці діагностували І-ІІ стадії хвороби у 3679 мешканців області, ІІІ стадію – у 1401 людини, IV стадію – у 1530 осіб, стадію «in situ» – у 155 випадках.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.