Мешканці Тернополя вимагають менше коштів вкладати в бруківку, і більше – в ЗСУ

Мирна акція “ЗСУ в першу чергу” вже вдруге відбулась під стінами міської ради у Тернополі 21 вересня.

22.09.2023
Мешканці Тернополя вимагають менше коштів вкладати в бруківку, і більше – в ЗСУ

Як повідомляє “Газета Місто. Там, де ти живеш! – Тернопіль”, зібранню людей передувала зустріч ініціативної групи із представниками міськради, але знову без мера.

Цього разу, окрім начальниці управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Мар’яни Зварич, із людьми зустрівся і секретар міської ради Ігор Гірчак.

Позиція міськради наступна: наразі всі запити, які отримали від військових частин – повністю виконані. Це як виділення фінансів, так і закупівля необхідного обладнання. Міська рада не може закупляти і передавати техніку приватним особам, зокрема, окремо військовому чи його родичам.

Але гроші у міста на потреби військових є, потрібно лише, щоб військові частини писали відповідні запити, що саме їм потрібно купити.

Проаналізувавши, які запити роблять тернопільські військові частини, представники ініціативної групи “ЗСУ в перше чергу” зацікавились, чому у бригадах просять у міської ради не все, що потрібно. А значну частину захисникам доводиться “закривати” через волонтерів.

В міській раді пояснюють, куди йде далі те, що передали бригадам, контролювати не можуть.

“В них там є своя ієрархія, ми не маємо права туди втрутитись, чи командир віддав цьому солдату, чи не віддав. Ми віддали командиру, є відповідальна особа і вони розподіляють дальше. Ми на їхній запит придбали – передали. Питайтеся командирів військових частин, де та форма і решта”, – говорить Мар’яна Зварич.

Ініціативна група, зокрема, організатори Оля Тимошенко, Юлія Мамчак, готові збирати й уніфіковувати запити військових, звертатися до міськради, а за потреби і безпосередньо до командирів, щоб ті реагували на потреби воїнів і брали на себе матеріальну відповідальність.

“Ми передамо в міську раду запити, які ми отримаємо від військовослужбовців тернопільських підрозділів. Ці запити ми маємо самі зібрати, систематизувати, поділити по підрозділах. Керівники з міської ради мають зв’язуватися з комбригами наших тернопільських бригад і пропонувати їм закупити ті засоби, які по запитах будуть поступати від військовослужбовців. Якщо комбриги не будуть готові написати запити і акти прийому-передачі, тоді ми будемо це все оголошувати назагал, щоб було відомо реальний стан забезпечення військових частин і бажання керівників бригад задовільняти потреби своїх військовослужбовців”, – каже організаторка акції Ольга Тимошенко.

Частково у спілкуванні із владою вдалося досягти конструктиву, додає Оля Тимошенко, але чимало вимог активістів не виконали, зокрема, щодо збільшення витрат на ЗСУ з 2% до 15%.

Зазначимо, вже вдруге на акцію “ЗСУ в першу чергу” до людей не вийшов міський голова Тернополя Сергій Надал. Цього разу не озвучили навіть причину його відсутності, лише, що “в нього поважна причина”.

Учасники пікету попросили присутніх посадовців, аби у місті перестали виділяти кошти “на бруківку”, адже війна триває і ці гроші можуть знадобитися на військові потреби.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.