Мешканці Тернополя вимагають менше коштів вкладати в бруківку, і більше – в ЗСУ

Мирна акція “ЗСУ в першу чергу” вже вдруге відбулась під стінами міської ради у Тернополі 21 вересня.

22.09.2023
Мешканці Тернополя вимагають менше коштів вкладати в бруківку, і більше – в ЗСУ

Як повідомляє “Газета Місто. Там, де ти живеш! – Тернопіль”, зібранню людей передувала зустріч ініціативної групи із представниками міськради, але знову без мера.

Цього разу, окрім начальниці управління цифрової трансформації та комунікацій зі ЗМІ Мар’яни Зварич, із людьми зустрівся і секретар міської ради Ігор Гірчак.

Позиція міськради наступна: наразі всі запити, які отримали від військових частин – повністю виконані. Це як виділення фінансів, так і закупівля необхідного обладнання. Міська рада не може закупляти і передавати техніку приватним особам, зокрема, окремо військовому чи його родичам.

Але гроші у міста на потреби військових є, потрібно лише, щоб військові частини писали відповідні запити, що саме їм потрібно купити.

Проаналізувавши, які запити роблять тернопільські військові частини, представники ініціативної групи “ЗСУ в перше чергу” зацікавились, чому у бригадах просять у міської ради не все, що потрібно. А значну частину захисникам доводиться “закривати” через волонтерів.

В міській раді пояснюють, куди йде далі те, що передали бригадам, контролювати не можуть.

“В них там є своя ієрархія, ми не маємо права туди втрутитись, чи командир віддав цьому солдату, чи не віддав. Ми віддали командиру, є відповідальна особа і вони розподіляють дальше. Ми на їхній запит придбали – передали. Питайтеся командирів військових частин, де та форма і решта”, – говорить Мар’яна Зварич.

Ініціативна група, зокрема, організатори Оля Тимошенко, Юлія Мамчак, готові збирати й уніфіковувати запити військових, звертатися до міськради, а за потреби і безпосередньо до командирів, щоб ті реагували на потреби воїнів і брали на себе матеріальну відповідальність.

“Ми передамо в міську раду запити, які ми отримаємо від військовослужбовців тернопільських підрозділів. Ці запити ми маємо самі зібрати, систематизувати, поділити по підрозділах. Керівники з міської ради мають зв’язуватися з комбригами наших тернопільських бригад і пропонувати їм закупити ті засоби, які по запитах будуть поступати від військовослужбовців. Якщо комбриги не будуть готові написати запити і акти прийому-передачі, тоді ми будемо це все оголошувати назагал, щоб було відомо реальний стан забезпечення військових частин і бажання керівників бригад задовільняти потреби своїх військовослужбовців”, – каже організаторка акції Ольга Тимошенко.

Частково у спілкуванні із владою вдалося досягти конструктиву, додає Оля Тимошенко, але чимало вимог активістів не виконали, зокрема, щодо збільшення витрат на ЗСУ з 2% до 15%.

Зазначимо, вже вдруге на акцію “ЗСУ в першу чергу” до людей не вийшов міський голова Тернополя Сергій Надал. Цього разу не озвучили навіть причину його відсутності, лише, що “в нього поважна причина”.

Учасники пікету попросили присутніх посадовців, аби у місті перестали виділяти кошти “на бруківку”, адже війна триває і ці гроші можуть знадобитися на військові потреби.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.