Львівські медики прооперували немовля з рідкісною вродженою вадою

У Львові хірурги Дитячої лікарні святого Миколая прооперували немовля з рідкісною вродженою аномалією, що спровокувала кишкову непрохідність та важкий крововилив в мозок.

01.11.2023
Львівські медики прооперували немовля з рідкісною вродженою вадою

Про це повідомили у пресслужбі медзакладу.

У дівчинки Дарини проблеми з кишківником почалися одразу після народження. Обстеження показало кишкову непрохідність, яку спричинила хвороба Гіршпрунга. Це вада кишково-шлункового тракту, що трапляється в 1 з 5000 новонароджених діток.

“При такій патології частина товстої кишки не має нервових закінчень. Тому м’язи в цій ділянці напружуються, а сама кишка звужується. Іноді у діток з такою патологією здорова частина кишківника починає працювати значно інтенсивніше. Стан дівчинки погіршувався буквально щогодини”, — йдеться у повідомленні.

Хірурги провели невідкладну операцію. Паралельно в Даринки стався крововилив в головний мозок.

“Причина цьому – фізіологічні особливості новонароджених: якщо розвивається важке локальне захворювання, в мозку дитини на рівні шлуночків відбуваються зміни у нервових зв’язках, що спричиняє крововилив”, — додали у дописі.

Загалом дитина провела у лікарні близько місяця — спочатку дівчинку рятували й виходжували спеціалісти відділення реанімації новонароджених, а згодом — патології новонароджених. Після того, як дитина почала самостійно їсти, її відправили додому. Впродовж наступних чотирьох місяців лікарі готували дівчинку до ще однієї операції, так хірурги видалили Даринці вражену ділянку кишківника.

Наразі дитина перебуває вдома та оновлюється. Через місяць Даринці проведуть ще одну операцію.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.