Львівська облрада розгляне питання про передачу закладів професійної освіти в комунальну власність

На Львівщині загалом є 48 таких закладів, і від Кабінету міністрів вже надійшов наказ про передачу 18 з них у власність громад.

02.02.2024
Львівська облрада розгляне питання про передачу закладів професійної освіти в комунальну власність

Порядок денний до позачергової сесії  опублікували на офіційному сайті Львівської обласної ради.

Як розповів журналістам LVIV.MEDIA в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод, передача закладів профтехосвіти у комунальну власність зумовлена зміною в законодавстві, за якою в Україні професійними училищами мають опікуватися обласні ради.

За словами Юрія Холода, передача закладів профтехосвіти у комунальну власність дозволить області краще контролювати якість викладання. Крім того, маючи вплив на вектор розвитку професійних училищ, обласна рада зможе впевнитися, що вони допомагатимуть розв’язувати нагальні проблеми в регіоні.

“Зараз багатьох галузях є гостра потреба в людському ресурсі, а навчатися в університеті — це довго та дорого. Як на мене, ми маємо активізувати профтехосвіту, покращити там матеріально-технічну базу, і, спільно з бізнесом розвивати можливості профтехосвіти та збільшити кількість спеціалістів”, — розповів Юрій Холод.

Однією з таких проблем чиновник вважає питання працевлаштування колишніх військових. На його думку, покращення якості освіти в професійних училищах дасть військовослужбовцям, які вирішили не повертатися на фронт, можливість швидко здобути освіту, або ж пройти курс перекваліфікації, щоб знайти нову роботу, чи відкрити власний бізнес.

Також в.о. голови Львівської обласної ради зазначив, що обласна рада зможе за допомогою закладів профтехосвіти розвивати виробництво новітніх технологій в області.

“Ми зможемо використовувати їх, щоб розвивати сучасне виробництво в області. Зокрема, у закладах профтехосвіти ми можемо навчати спеціалістів, які розроблятимуть дрони, або ж протези. Ми зможемо відкривати там локальні лабораторії, і тренувати там спеціалістів, які далі розвиватимуть галузь”, — додав Юрій Холод.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.