Львівщина – лідер в Україні за кількістю сімейних фермерських господарств

У межах заходу нагородами Львівської ОВА та департаменту агропромислового розвитку відзначили 14 аграріїв Львівської області.

16.06.2023
Львівщина – лідер в Україні за кількістю сімейних фермерських господарств

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, сьогодні, 16 червня, на одному з підприємств Львівщини провели освітньо-інформаційний захід з нагоди відзначення професійного свята працівників фермерської галузі. Учасників привітав заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

«Шановні фермери, вітаю вас з вашим професійним святом! Завдяки вашим старанням, наполегливому та умілому господарюванню ви забезпечуєте надійний тил для наших Збройних Сил та невпинно наближаєте нашу перемогу. За цим стоять важка землеробська праця, висока організованість і віддана любов до рідної землі. Величезна вдячність та низький вам уклін за самовідданість. Впевнені, що ваша невтомна праця обов’язково принесе результати у відродженні українського села. Вагомих здобутків вам, невичерпної енергії та професійної удачі під мирним небом України!», – наголосив Юрій Бучко.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман провела презентацію на тему: “Аграрний сектор Львівщини в умовах воєнного стану”.

«Процес трансформації селянських господарств в сімейні фермерські господарства з року в рік набирає обертів. Минулого року на Львівщині створили 64 фермерські господарства та 43 сімейні фермерські господарства. За 4 місяці цього року створили 30 господарств. Фермерський рух в області представляє понад 900 фермерських господарств, в тому числі 127 сімейних фермерських господарств. За кількістю сімейних ферм Львівщина є лідером серед регіонів України», – зазначила Тетяна Гетьман.

Начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Микола Іщук в межах заходу розповів про можливості від Фонду Держмайна для аграрного бізнесу, а також про пільги та знижки в умовах воєнного стану. Також в межах події інші спікери розказали про специфіку підготовки бізнес-проєктів на отримання грантів, коштів державних проектів, міжнародних програм, а також про грантову підтримку для мікро- та малих виробників аграрної продукції.

Особливістю фермерства Львівщини є його багатогалузевість – від м’ясо-молочного тваринництва до птахівництва, вівчарства, козівництва. У фермерських господарствах утримують 7,2 тис. голів великої рогатої худоби, що становить 48% всього поголів’я, яке утримується у сільськогосподарських підприємствах.

З року в рік Львівщина є лідером серед областей України, які спрямовують з місцевого бюджету найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв. Загалом у 2023 році на підтримку сільського господарства області спрямували  34,4 млн грн з обласного бюджету та 2,1 млн грн з бюджету громад. Цьогоріч з метою підтримки розвитку галузі скотарства з обласного бюджету скерували 9 млн грн у вигляді дотації за приріст поголів’я корів.

За сприяння Львівської військової адміністрації Львівщина стала пілотною областю з провадження міжнародного проекту ФАО. Мікро- та малі виробники області, які займаються ягідництвом, овочівництвом та аквакультурою мають змогу отримати від 10 до 25 тис. дол. США (у гривневому еквіваленті) грантової підтримки на придбання інвестиційних ресурсів. Загальний бюджет проєкту – 3 млн дол. США.

Під час урочистої частини заходу за сумлінну працю у час війни та забезпечення продовольчої безпеки нагородили подяками начальника Львівської ОВА 14 найактивніших аграріїв Львівської області. Опісля учасників ознайомили з мінівиставкою техніки для проведення сільськогосподарської діяльності: трактори, дрон для оприскування полів тощо.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.