Генконсул Польщі у Львові вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні

Еліза Дзвонкевич зазначила, що вона більше не може мовчати і вдавати, що не бачить дій, «які ганьблять Польщу на польсько-українському кордоні».

21.02.2024
Генконсул Польщі у Львові вибачилася перед українцями за дії поляків на кордоні

Про це Дзвонкевич написала на своїй сторінці у Facebook.

«Вибачте, дорогі українські друзі. Те, що відбувається, не може бути справою рук моїх співвітчизників…», – підкреслила Дзвонкевич.

Вона порівняла нинішню ситуацію з блокадою кордону воюючої країни з подіями Другої світової війни, коли під час Варшавського повстання 1944 року росіяни, які стояли на правому березі Вісли, не погодилися на посадку (для дозаправки) літаків західних союзників, які допомагали оточеним повстанцям у Варшаві. Відтак, призначена для них допомога скидалася з повітря на околицях Варшави, але опинялася в руках німців.

«Тоді, будучи підлітком, я була переконана, що тільки росіяни можуть спокійно дивитися, як стікає кров’ю інший народ… що ми, поляки, ніколи б не зробили подібного. А що сьогодні роблять «польські» фермери та перевізники? Я не вірю, що вони поляки… Справжній поляк ніколи не встромив би ножа в спину своїм сусідам, які борються за свободу. Йдеться не про їхні вимоги, а про форму протесту. Ганьба і сором. Перепрошую воюючу Україну, перепрошую….», – зазначила Дзвонкевич.

Свій допис дипломат ілюструвала картиною української художниці, яку вона отримала від неї як вдячність за надану поляками допомоги українцям після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За її словами, картина символічно представляє сестер в обіймах – Україну і Польщу.

«Чому ми це все нищимо?», – поставила риторичне запитання Дзвонкевич.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.