Екскомандир львівського “Беркута” має два російські паспорти

Колишнього командира львівського “Беркута” Ростислава Пацеляка, який нині перебуває під слідством у справі щодо протидії акціям протесту на Майдані, нещодавно позбавили українського громадянства.

10.10.2023
Екскомандир львівського “Беркута” має два російські паспорти

Про це повідомляє Watchers посилаючись на власні джерела, дані, оголошені у відкритому судовому засіданні та відкриті російські бази даних.

Виявилося, що Пацеляка понад 20 років має два паспорти РФ: внутрішній та закордонний, від яких він не відмовився. Окрім того, він є дійсним військовослужбовцем запасу Росії і має спеціальне звання – лейтенант юстиції, а в український “Беркут” прийшов після служби в російській міліції.

13 вересня, під час розгляду клопотання щодо продовження терміну тримання під вартою Пацеляка, прокурор у справі надав суду рішення Державної міграційної служби України про позбавлення його громадянства України. Бо, як виявилося, у нього є російські паспорти.

За інформацією джерела Watchers, ще 26 квітня 2002 року Ростислав Пацеляк отримав внутрішній російський паспорт. Причиною отримання було вказано: обмін паспорта СРСР. Пізніше, 4 січня 2003, Ростислав Пацеляк отримав також закордонний паспорт РФ. Попрацювавши в силових структурах РФ, він переїхав в Україну, де одразу влаштувався на службу у міліцію. 22 вересня 2003 року, не зважаючи на наявність в нього паспорта Росії, рішенням ГУ ДМС у Львівській області Пацеляку надали громадянство України.

Ростислав Пацеляк у 1998-2000 років навчався в Далекосхідному юридичному інституті МВС РФ, у 2000-2003 років проходив службу на різних посадах в УВС Хабаровського краю РФ.

Під час Революції Гідності львівський батальйон “Беркута” під командуванням Пацеляка брав участь в одному з найжорстокіших розгонів протестів на Майдані 18 лютого 2014 року разом з харківським “Беркутом”. Розігнаних демонстрантів оточували й били, навіть якщо ті не чинили опір. Багато з них були затримані та оголошені підозрюваними в масових заворушеннях. Загалом того дня від рук силових підрозділів та тітушок-кримінальників у Києві загинули щонайменше 23 протестувальники.

Ростиславу Пацеляку, який зараз перебуває у слідчому ізоляторі, інкримінують перевищення службових повноважень, перешкоджання мирним мітингам, перешкоджання журналістській діяльності та насильство щодо державних і громадських діячів.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.