Депутат Бужанський єдиний голосував проти призначення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Тим часом фігурант Реєстру держзрадників Олександр Дубінський це голосування проігнорував.

30.05.2023
Депутат Бужанський єдиний голосував проти призначення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом
Скриншот із відео Юрія Бойка на сторінці у Facebook

Мажоритарник із Дніпра від “Слуги народу” Максим Бужанський — єдиний серед нардепів Верховної Ради, хто голосував проти встановлення 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Що стосується фігуранта Реєстру держзрадників Олександра Дубінського — він це голосування проігнорував. Про це повідомляє Рух “Чесно”. 

Втім, рішення про визнання парламентом 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом ухвалили конституційною більшістю у 317 голосів.

Коли розглядали питання деколонізації, прихильник радянського минулого Бужанський казав, що “нельзя… зривати радянську символіку із братських могил”. А зараз, очікувано для нього, написав російською мовою, що “голосовал красной”.

Скриншот допису Бужанського в його Telegram-каналі після голосування 29 травня

“Це не перше голосування за останній час, коли одіозний нардеп Бужанський зриває ухвалення законопроєкту. Раніше він на різних етапах намагався заблокувати розгляд надзвичайно важливого закону про деколонізацію географічних назв в Україні та очищення країни від наслідків російської імперської політики. Чому він досі залишається у фракції “Слуги народу” — це слушне питання, яке варто задати голові фракції Давиду Арахамії”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська. 

На момент публікації цього матеріалу голова провладної фракції на це питання так і не відповів. 

Руху ЧЕСНО проаналізував голосування парламенту з початку 2022 року до травня цього року і виявив, що проросійськи налаштовані нардепи системно не голосують у ключових питаннях, де є хоч якийсь інтерес країни-агресорки. 

Примітно, що фігурант Реєстру держзрадників Нестор Шуфрич, який досі очолює Комітет з питань свободи слова, та шестеро нардепів ПЗЖМ за це питання також “не голосували”. Та вже під час наступного голосування, щодо запровадження секторальних санкцій проти Ірану, ці нардепи голосували за (Сергій Льовочкін, Олександр Колтунович, Віталій Борт, Сергій Ларін та Сергій Дунаєв). 

Своєю чергою один із лідерів забороненої проросійської партії ОПЗЖ Юрій Бойко, який навіть після повномасштабного вторгнення росії в Україну включався в ефір до головного пропагандиста кремля владіміра соловйова, але досі має звання Героя України, в опублікованому російськомовному відео каже, що їхня позиція: “свято має бути, день перемоги над нацизмом святкуватимемо, але вже окремо від рф”.

Скриншот із відео Юрія Бойка на сторінці у Facebook

Так само була у слоті картка Олександра Дубінського, але він голосування проігнорував, а у наступному вже брав участь і голосував за.  

“Ми неодноразово писали про нардепів, які імітують свою присутність або ж “випаровуються” під час голосувань. Картка у слоті, але парламентарі не голосують. Все заради того, аби не брати на себе відповідальність за ухвалене рішення. Саме через таких політиків ледь не зірвався розгляд питання про деколонізацію топонімічних назв. Десятки депутатів імітують свою присутність у залі, і це при тому, що за місяць під куполом Верховної Ради лише кілька робочих днів”, — резюмує Думанська.

Нагадаємо, що в обов’язки депутата входить голосувати за, проти або “утримуватися”. Такої форми участі в голосуванні, як “не голосував”, регламентом ВРУ не передбачено. Що стосується колишніх членів ОПЗЖ, які, зі слів голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, працюють “конструктивно” та іноді краще, ніж її партійні соратники, то вони дають вирішальні голоси лише у 9% голосувань. І це при тому, що ці голосування, як правило, дають можливість прийняти такі сумнівні законопроєкти, як містобудівна “реформа” (5655).

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.