Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Цей день буде вихідним.

29.05.2023
Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Депутати Верховної Ради схвалили закон, який встановлює в Україні День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — його відзначатимуть 8 травня. Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк.

Йдеться про законопроєкт 9278, який ініціював президент Володимир Зеленський. Він також запровадив в Україні святкування Дня Європи 9 травня.

У пояснювальній записці йдеться, що цей закон сприятиме утвердженню в Україні європейської традиції. У більшості країн Європи, а також у США й Великій Британії свято перемоги в Другій світовій війні вшановують 8 травня, оскільки 1945 року цього дня о 22:43 за центральноєвропейським часом підписали беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. За московським часом капітуляцію відповідно підписали о 00:43 наступного дня — 9 травня.

До 2015 року в Україні на офіційному рівні 9 травня святкували День Перемоги. У 2015 році Верховна Рада внесла зміни до законодавства: 8 травня було встановлено День памʼяті та примирення на честь усіх жертв Другої світової війни, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.