Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Цей день буде вихідним.

29.05.2023
Рада встановила 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом

Депутати Верховної Ради схвалили закон, який встановлює в Україні День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — його відзначатимуть 8 травня. Про це повідомили народний депутат Ярослав Железняк.

Йдеться про законопроєкт 9278, який ініціював президент Володимир Зеленський. Він також запровадив в Україні святкування Дня Європи 9 травня.

У пояснювальній записці йдеться, що цей закон сприятиме утвердженню в Україні європейської традиції. У більшості країн Європи, а також у США й Великій Британії свято перемоги в Другій світовій війні вшановують 8 травня, оскільки 1945 року цього дня о 22:43 за центральноєвропейським часом підписали беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини. За московським часом капітуляцію відповідно підписали о 00:43 наступного дня — 9 травня.

До 2015 року в Україні на офіційному рівні 9 травня святкували День Перемоги. У 2015 році Верховна Рада внесла зміни до законодавства: 8 травня було встановлено День памʼяті та примирення на честь усіх жертв Другої світової війни, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.