Аптечні продажі напередодні впровадження е-рецепта зросли на 350%

Українці через панічні настрої на тлі початку дії електронного рецепта скупали як рецептурні, так і безрецептурні ліки.

04.04.2023
Аптечні продажі напередодні впровадження е-рецепта зросли на 350%
Фото: умовне

Напередодні впровадження електронного рецепта на всі рецептурні лікарські засоби, обсяги аптечних продажів у грошовому вираженні зросли на 350% порівняно з аналогічним періодом минулого року і на 268% – у натуральному. Про це пише профільний щотижневик «Аптека».

Обсяг продажів рецептурних ліків склав 385% (рік до року), безрецептурних – 271%.

У натуральному вираженні зростання склало 326% та 219% відповідно.

Нагадаємо, від 1 квітня 2023 року рецептурні ліки в аптеках України можна придбати не тільки за паперовим, але й за електронним рецептом. При цьому список рецептурних ліків Міністерство охорони здоровʼя не розширювало. Нововведення має зменшити кількість помилок, які виникають при ручному написанні рецептів на папері, і скоротити час, необхідний для обробки рецептів, — відповідно, черги стануть меншими.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.