У Львові пацієнту встановили найлегший у світі протез, надрукований на 3D-принтері

У львівському реабілітаційному центрі «Незламні» українцю встановили найлегший у світі протез TrueLimb, надрукований на 3D-принтері.

21.09.2022
У Львові пацієнту встановили найлегший у світі протез, надрукований на 3D-принтері

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

Протез отримав Юрій Бахір, який втратив руку внаслідок мінно-вибухової травми. Чоловік став вже другим власником такого протезу серед українців, перший отримала 9-річна дівчинка Саша з Бучі.

Зазначимо, біонічний протез руки TrueLimb – це унікальна розробка американської компанії Unlimited Tomorrow. Це протез для первинного застосування, який встановлюють одразу після того, як загоїлася рана. TrueLimb регулюється на пульті, а завдяки спеціальний міосенсорам при скороченні м’язів дозволяє рухати пальцями.

Національний реабілітаційний центр «Незламні» розпочав співпрацю з виробником біонічних протезів рук Unlimited Tomorrow у межах розширення програми протезування. У майбутньому завдяки глобальній організації Singularity Group, українському фонду Red Line та провідній креативній агенції Tabasco такими протезами планують забезпечити сотню українців.

«Їх уже очікують кілька наших захисників. Серед них – 43-річний Олександр Яшук. Чоловік втратив кінцівку у боях біля Чорнобиля. Каже, нова йому потрібна, щоб бути незалежним», – розповіли в центрі.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.