У Львові відкрили вулицю Патріарха Любомира Гузара, яка до цього носила ім’я Льва Толстого

31 травня виповнюється 6-та річниця з дня смерті Блаженнішого.

31.05.2023
У Львові відкрили вулицю Патріарха Любомира Гузара, яка до цього носила ім’я Льва Толстого

У Львові відбулось урочисте відкриття вулиці на честь Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара.

«Сьогоднішнім заходом вшановуємо пам’ять великої людини: людини великої духом, великої волі, великої віри. Людини, яка своїм життям, вчинками та цінностями стала дороговказом і моральним авторитетом вже не для одного покоління українців. Я щиро переконаний, що сьогоднішня подія – це не тільки про минуле, а й про майбутнє. Адже цим заходом ми вкотре підтверджуємо, що починання започатковані Блаженнішим Любомиром, продовжать нові і нові покоління українців. Сьогодні живемо в доволі складний час: війна, страждання, подекуди зневіра. Але, як сказав Любомир Гузар: ми не можемо і не маємо права втрачати надію на кращі часи. «Відкиньте зневіру, та беріться до роботи», – саме ця настанова і праця кожного з нас на своєму місці, підтримка воїнів, щира молитва, і добра справа й будуть тією найкращою подякою і вшануванням пам’яті Любомира Гузара, який довгі роки працював на благо української держави, українців і української церкви»,зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Львівська вулиця Кардинала Гузара розташована поруч з іншими вулицями, названими на честь видатних осіб, як-от Генерала Тарнавського, Ольги Басараб, Йосифа Сліпого, Тютюнників та інших. 

До цього вулиця мала ім’я Льва Толстого. Перейменували її торік. Зазначимо, що не лише у Львові таким чином вшанували колишнього главу УГКЦ. На його честь назвали вулиці в Івано-Франківську й Тернополі, також проспект у Києві.

Довідка

Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я змушена була покинути Україну, а в 1949-ому переїхала до США.

Майбутній очільник УГКЦ вивчав філософію в Колегії Святого Василія, де у 1954 році здобув ступінь бакалавра. Богословські студії відбув у Вашингтонському католицькому університеті.

У 1993 році повернувся в Україну, і через три роки його призначили єпископом-помічником глави Української греко-католицької церкви. Офіційним керівником УГКЦ Любомир Гузар був десять років. Відтак через поважний вік і стан здоров’я звернувся до папи Бенедикта XVI про зречення й отримав згоду 10 лютого 2011 року. Помер Любомир Гузар 31 травня 2017 року.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.