У Львові відкрили меморіальну дошку Любомиру Гузару

16 березня пам’ятну дошку розмістили на фасаді храму свв. мчч. безсрібників Косми і Дам’яна УГКЦ, в якому охрестили і миропомазали Блаженнішого, коли йому було 4 дні.

18.03.2024
У Львові відкрили меморіальну дошку Любомиру Гузару

Про це повідомив у своєму щотижневому огляді журналіст Олег Радик.

За словами Радика, встановленню меморіальної таблиці передувало не лише непересічне життя ієрарха, а й містечкові перипетії.

Греко-католицьке середовище звернулось до мера міста з проханням про дозвіл. Усно звернулось, усно отримало відкоша. Яке було здивування представників громадських організацій, коли вони реагували на відмову, яка прозвучала десь так: «Якщо ми кожному поставимо дошку, то що ми з того Львова зробимо?» Великий піст, ми не думаємо, що священники би обманювали. Зрештою, цю фразу нам підтвердили інші джерела”, – зазначив журналіст.

Зокрема Радик наголосив, що заскочені зненацька люди звернулись до обласної влади.

“25 жовтня минулого року звернулись. 30 – отримали дозвіл. Бо власником будівлі є не місто. Правова заковика. Коли Садовий отримав запрошення на відкриття і почув, що обійдуться без них, дав наказ негайно погодити цю табличку. Що і було зроблено у сам переддень. Підписав рішення виконкому Андрій Москаленко. Але ні його, бургомістра не було на події. Образився? Не покликали? Застряв у Каннах? Відкривав для парафіян дошку начальник ЛОВА Козицький, а Глава УГКЦ Святослав Шевчук, ще й дав грамоту-подяку «другу» Садового Синютці з дружиною за донат на вікопомну табличку”, – підсумував Радик.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.