Корегувальника ракетних ударів по Львову засудили до довічного ув’язнення

Його затримали майже рік тому.

17.05.2023
Корегувальника ракетних ударів по Львову засудили до довічного ув’язнення
Фото: "Судовий репортер"

Про це повідомляє видання “Судовий репортер”, посилаючись на вирок суду 16 травня.

За матеріалами справи, Владислав Козєєв причетний до 25 епізодів передачі інформації. Від початку вторгнення росії у 2022 році він передавав росіянам дані про розташування військових об’єктів та пересування військовослужбовців ЗСУ, а також координати об’єктів критичної інфраструктури на Львівщині, в тому числі пʼяти мостів. А ще на власний телефон фіксував наслідки ракетних ударів по Львову.

Зібрану інформацію Козєєв надсилав у Telegram користувачу, підписаному символом “$”. Як встановило слідство, цим псевдонімом користується росіянин Сергій Варін. Зокрема, 17 травня минулого року Козєєв надіслав зображення з застосунку Google Maps з обведеними на ньому червоним маркером сервісом “Автошанс”, лісистою місцевістю, заводом та залізничним мостом. Раніше 18 квітня росіяни обстріляли цю станцію техобслуговування автомобілів, у результаті чого семеро людей загинуло і ще 11 були поранені.

Козєєв неодноразово повідомляв про значну кількість вагонів-цистерн на залізничній колії. Також обвинувачений мав встановити присутніх у Львові іноземців, які планували приєднатися до Іноземного легіону тероборони.

19 травня минулого року він передав росіянам інформацію, що на ДП “Львівський державний авіаційно-ремонтний завод” прибудуть винищувачі для ремонту і техобслуговування.

За допомогою спеціальних програм слідчі змогли відновити на телефоні Козєєва видалені фото, які, ймовірно, він також надсилав росіянам. Це знімки наслідків ракетного удару по Львову, військової частини та військової техніки в одному з сіл Львівщини,  навчального центру ЗСУ, нафтобази, мосту та інше.

Із вмісту телефону випливає, що Козєєв полюбляв комуністичну і російську символіку, зберігав фотографії з позначками Z. Він був підписаний російські телеграм-канали, зокрема, канал Соловьев Live, де запитував, чи будуть росіяни воювати у Львові.

До початку великої війни в Україні, Козєєв періодично їздив до росії та працював там. На його телефоні збереглося багато російських номерів, в тому числі співробітників міністерств внутрішніх і закордонних справ, міграційної служби. Виявлені також завантажені з сайту московського міграційного центру бланки заяв про видачу посвідки на проживання, він хотів отримати паспорт громадянина росії. Також він листувався з приводу свого громадянства з колишнім головою партії ЛНПР Владіміром Жиріновським.

Прокурор запропонував призначити Владиславу Козєєву найсуворіше покарання. Сам Козєєв своєї провини не визнав, заявив, що не робив того, про що написано в обвинуваченні. Водночас суд визнав коригувальника винним у державній зраді та призначив йому довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Видання зазначає, що Козєєв має українське громадянство, але народився у місті Улан-Уде – столиці Республіки Бурятія рф. У 2008-2010 роках його умовно засудили за шахрайство — привласнення 3600 гривень. У Козєєва було двоє дітей, але останні роки він проживав зі своїми батьками. 20 травня минулого року його затримали в батьківському домі, з вікон якого він теж робив фото для росіян, оскільки це неподалік залізничних колій.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.