Спілка письменників вимагає ліквідувати музей Булгакова в Києві

У керівництві музею російського письменника порадили Спілці спочатку виключити його зі свого складу, а потім вимагати закриття установи.

31.08.2022
Спілка письменників вимагає ліквідувати музей Булгакова в Києві
Фото: умовне

Секретаріат Національної спілки письменників України (НСПУ) вимагав ліквідувати музей російського письменника Михайла Булгакова в Києві та відкрити на його основі музей українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку. За словами представників організації, автор “Майстра та Маргарити” паплюжив і ненавидів Україну. Про це йдеться у заяві Спілки, передає “Фокус”.

Організація зазначила, що після початку повномасштабного вторгнення РФ в українську культуру постало питання доцільності вивчення творчості російських письменників. У НСПУ зазначили, що після військової агресії з боку Росії музей Булгакова в Києві не може продовжувати роботу, оскільки письменник “затято ненавидів Україну та її незалежність”.

Як аргумент неприязного ставлення письменника до України НСПУ навів цитату з його роману “Біла гвардія”, опублікованого 1925 року: “Я б вашого гетьмана (Павла Скоропадського) за влаштування цієї маленької України повісив би першим!.. Хто заборонив формування російської армії? Гетьман. Хто тероризував російське населення цією мерзенною мовою, якої і у світі не існує? Гетьман. Хто розвів усю цю мерзоту з хвостами на головах?”

Спілка назвала Булгакова одним з предтеч “російського світу” і “одним із найпідступніших ворогів України”, дорікнувши державі в тому, що вона утримує і продовжує займатися музеєм. У зв’язку з цим в організації зажадали закрити установу та відкрити на її базі музей українського композитора Олександра Кошиця, який мешкав у цьому будинку до 1906 року.

Зі свого боку, завідувачка музею Людмила Губіанурі, коментуючи ініціативу Спілки письменників, пожартувала, що організація “використовувала не всю свою зброю”, і перш ніж вимагати закриття установи, члени НСПУ повинні ініціювати виключення Булгакова зі свого складу та “позбавлення громадянства за антирадянську діяльність”.

“Цим вони і займалися протягом своєї багатої історії”, — додала Губіанурі.

Літературно-меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова у Києві було засновано на початку 1989 року у Домі Турбіних (ще називають Домом Листовничого) на Андріївському узвозі. Основна експозиція знаходиться на другому поверсі будинку, там можна побачити особисті речі письменника, дізнатися про його історію у Києві.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.