У Польщі повідомили, скільки країна витратила на допомогу Україні

Керівник канцелярії премʼєр-міністра Польщі Міхал Дворчик розповів, що громадяни його країни вже надали Україні допомогу на суму понад 10 мільярдів злотих (€2,1 мільярда). А вартість переданої зброї становить близько 7 мільярдів злотих (€1,47 мільярда).

22.08.2022
У Польщі повідомили, скільки країна витратила на допомогу Україні

Про це пише PAP.

Відповідаючи на запитання про обсяг допомоги Україні, Дворчик зазначив, що бачив аналітику, згідно з якою загальний обсяг наданої українцям допомоги від громадян Польщі перевищує 10 мільярдів злотих. Він не уточнив джерело даних.

Керівник канцелярії премʼєра також зазначив, що підтримка, яку надає Польща Україні, це також допомога держави, яку він розділив на дві частини — витрачену на території Польщі та передану в Україну.

«Найбільша частина суми, переданої Україні, — це військова підтримка», — сказав Дворчик. Він додав, що мова про 7 мільярдів злотих — саме такою є вартість переданої Україні військової техніки.

«Це не тільки прояв солідарності з нашим східним сусідом, але й стратегічна дія, що сприяє безпеці Польщі. Кожен знищений в Україні російський танк — це потенційно мінус один танк, який міг би згодом стояти на російсько-польському чи білорусько-польському кордоні», — наголосив керівник канцелярії польського премʼєра.

Він також зазначив, що під час свого останнього візиту в Україну «звідусіль почув подяку за відданість польського суспільства і підтримку уряду».

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.