Площі під гречкою на Львівщині цьогоріч зростуть ще на 22%

Збільшення площ відбудеться вдруге після минулорічного зростання більш ніж на 60%.

16.02.2023
Площі під гречкою на Львівщині цьогоріч зростуть ще на 22%
Фото: умовне

Як повідомила пресслужба Львівської ОВА, у 2022 році Львівщина зібрала майже 7,5 тис. тонн гречки. Це вдвічі більше ніж торік. Найбільший за всю історію незалежності України врожай гречки в області вдалось зібрати завдяки поєднанню двох факторів: зростання врожайності на 23% до 12,3 ц/га та збільшення посівних площ на 62% до 6 тис. га.

“Стимулом для розширення площ під гречкою стала зміна ринковою кон’юнктури. Раніше на ринку України значну частину пропозиції складала імпортна гречка. Торік обсяг імпорту скоротився, внаслідок чого ціни суттєво зросли. Львівські виробники одразу відреагували на звільнення цієї “ніші” і ще в минулому році встигли розширити площі. У цьому році ми сподіваємось побачити чергове зростання обсягів виробництва за рахунок більших площі та кращої врожайності”, –  розповідає Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку.

Професійним вирощуванням гречки в області займаються близько 150 аграріїв.

Як повідомила Тетяна Гетьман, департамент цього року і надалі стимулюватиме виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону, яка вже розпочала свою дію. У межах цієї програми з обласного бюджету аграрії можуть відшкодувати до 50% вартості високорепродукційного насіння гречки не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду.

Детальніше з умовами участі у програмі, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням.

У разі виникнення додаткових запитань, в ОВА кажуть звертатись за номерами: (032) 255-50-62, (066) 718-09-18 або на електронну адресу департаменту apr@loda.gov.ua.

Нагадаємо, НААН дослідила, де в Україні ростуть найсмачніші яблука.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.