Керівник САП скасував постанову про закриття справи «Роттердам+»

Також Олександр Клименко повністю змінив групу прокурорів у справі.

22.09.2022
Керівник САП скасував постанову про закриття справи «Роттердам+»

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Клименко скасував закриття справи «Роттердам+». Про це повідомляє пресслужба САП.

Раніше справа була у п’ятому відділі прокурорів САП, виконувачем обов’язків начальника був Денис Демків. Він як останній процесуальний керівник у справі закрив її, до цього провадження закривав прокурор цього відділу Віталій Пономаренко.

Як стверджується в постанові Клименка, прокурори у справі допустили численні неузгодженості у висновках та аргументації під час закриття цієї справи, неповноту дослідження матеріалів справи прокурором, невідповідність висновків фактичним обставинам кримінального провадження. Рішення ухвалено було за результатами вивчення матеріалів справи, ретельного дослідження висновків прокурорів під час закриття справи та за наслідками проведення наради за участі прокурорів та детективів НАБУ, які розслідували справу.

Невдовзі має бути ухвалене рішення про завершення розслідування справи, оскільки у сторони обвинувачення залишилося кілька днів процесуальних строків.

Як нагадуєРадіо Свобода”, розслідування справи «Роттердам+» тривало понад чотири роки. За цей період відбулося понад 10 державних і міжнародних експертиз, які підтвердили економічну і юридичну обґрунтованість формули.

Формула розрахунку гуртової ринкової ціни на електроенергію, неформально відома як «Роттердам +», є нині предметом гострих суперечностей щодо того, чи привела вона до заподіяння збитків, і низки розглядів. Зокрема, справу щодо цієї формули розслідує Національне антикорупційне бюро України. Сторони посилаються на різні експертизи, які чи підтверджують такі збитки, чи спростовують їх.

Ця формула, одним із багатьох елементів якої була й вартість вугілля для ТЕС у вугільних хабах у портах Роттердам, Амстердам і Антверпен у Нідерландах і його доставки в Україну, була запроваджена 2016 року; 2017-го в постанову про це внесли деякі зміни. Вона втратила чинність 1 липня 2019 року, коли в Україні запрацював новий ринок електроенергії.

 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.