КСУ визнав конституційним закон, відповідно до якого УПЦ МП має змінити назву

Конституційний суд дійшов висновку, що закон, який вимагає перейменування Української православної церкви Московського патріархату із вказуванням на її приналежність до росії, відповідає нормам Конституції.

27.12.2022
КСУ визнав конституційним закон, відповідно до якого УПЦ МП має змінити назву

Про це повідомляє пресслужба КСУ.

“Конституційний суд України ухвалив рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” є конституційними”, — йдеться у повідомленні.

На пленарному засіданні 27 грудня Конституційний суд завершив розгляд “справи щодо повної назви релігійних організацій” за конституційним поданням 49 народних депутатів України. У її межах розглядалася відповідність Конституції закону України “Про внесення зміни до статті 12 закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”.

“Ухвалений Закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації”, — зазначили в КСУ.

Зазначається також, що Конституційний суд України врахував рішення Європейського суду з прав людини у справі “Ільїн та інші проти України”, де зокрема зазначено: “Сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, узяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву”.

 

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.