Лише невелика частина українців планують змінити місце проживання на зимовий період попри енергетичну кризу, спричинену Росією. Такі висновки у звіті Міжнародної організації з міграції (МОМ), передає Укрінформ.
“Близько 18 мільйонів людей – 40% населення України – потребують термінової гуманітарної допомоги. Ми повинні підтримувати їх взимку, особливо тих, хто не має доступу до житла чи тепла. МОМ закликає зацікавлені сторони активізувати свої зусилля, оскільки потреби зростають день у день”, – заявив голова представництва МОМ в Україні Ань Нгуєн.
У дослідженні МОМ зазначається, що температура в Україні падає до мінус 10 градусів, але “незважаючи на атаки на системи електропостачання та опалення, зібрані дані свідчать, що лише 7% респондентів по всій країні активно розглядають можливість залишити своє місце проживання”.
Навіть у разі тривалих відключень усіх основних інженерних комунікацій і незрозумілих термінів ремонту, двоє з трьох опитаних кажуть, що не залишать свої домівки.
Водночас ресурси для виживання вже бракує, оскільки 43% всіх домогосподарств в Україні вичерпали свої заощадження, – підрахували у МОМ. Аби зменшити витрати, 63% респондентів повідомили, що вони нормують споживання газу, електроенергії та твердого палива.
Коментарі