​Росіяни збирають серед українців персональні дані про військовополонених та їхніх рідних

Ворожі вебресурси поширюють SMS-повідомлення близьким українських військових з пропозицією заповнити анкету. Вона нібито допоможе знайти полоненого на території росії чи на окупованих нею українських територіях.

13.01.2023
​Росіяни збирають серед українців персональні дані про військовополонених та їхніх рідних
Фото: умовне

Російські вебресурси масово розсилають SMS-повідомлення родинам українських військових з пропозицією заповнити анкету, яка нібито допоможе знайти полоненого на території рф чи на окупованих нею територіях України. Про це повідомило Міністерство оборони України у телеграмі з посиланням на свій Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими. 

“Під виглядом “допомоги” сім’ям, котрі розшукують зниклих безвісти, спецслужби росії проводять збір персональних даних, що у підсумку може зашкодити становищу захисників у полоні і завадить їхньому звільненню”, — йдеться в повідомленні штабу.

Координаційний штаб рекомендує рідним і близьким українських військових:

  • ігнорувати будь-які сторонні неофіційні повідомлення;
  • не надавати жодної особистої інформації про своїх родичів підозрілим особам/сайтам/телеграм-каналам;
  • повідомляти про випадки незаконного збору персональних даних до правоохоронних органів України.

Міноборони наголосив, що всі питання, пов’язані з перебуванням наших військових у полоні, потрібно обговорювати саме з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, адже це єдина профільна державна інституція, яка займається питаннями допомоги та звільнення з полону.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.