Росія принципово знищує український народ – Генпрокурор України

Український генеральний прокурор Андрій Костін закликає міжнародну спільноту не зволікати зі створенням спеціального трибуналу щодо притягнення до відповідальності найвищого військово-політичного керівництва рф за злочини агресії.

17.01.2023
Росія принципово знищує український народ – Генпрокурор України
Фото: генеральний прокурор Андрій Костін

Про це заявив генпрокурор України на брифінгу у Дніпрі 16 січня, який опублікував канал “Рада”. 

Він наголосив, що росія б’є ракетами Х-22 по місцях, де поблизу немає жодних військових цілей. Ці ракети мають високу швидкість, їх складно відстежити й вони не є точною зброєю. 

За його словами, ні у Дніпрі, ні у Кременчуці, де така сама ракета влучила в торговельний центр 27 червня 2022 року, ні в Сергіївці в Одеській області, де було завдано удару ракетами Х-22 1 липня 2022 року немає поруч жодного військового об’єкта. 

“Це доводить, що країна-агресор принципово знищує український народ”, – сказав генпрокурор.

Андрій Костін закликав якнайшвидше створити спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності усіх, хто причетний до вчинення воєнних злочинів. 

“Дехто з наших партнерів не є досить хоробрим для того, щоб визнати, що за акт агресії має бути покарання для найвищого військово-політичного керівництва рф. Це покарання можливе лише через спеціальний міжнародний трибунал – для покарання путіна та його спільників за агресію, яка була розпочата і ще триває. Якщо когось лякає слово трибунал, то наслідком цього є те, що путін і його спільники не лякаються, не бояться цього трибуналу і продовжують коїти такі воєнні злочини”, – сказав він. 

Генпрокурор наголосив, що кожен воєнний злочинець має понести покарання. 

“Мій сигнал до всього цивілізованого світу: ви всі знаєте, що акт повномасштабної агресії проти українського народу було здійснено. І що ця агресія триває щодня. І кожен день затримки з вашим рішенням підтримати позицію всіх українців щодо створення спеціального трибуналу коштує життя українським громадянам. Тож будьте принциповими, будьте хоробрими, підтримайте українців та Україну в тому, щоб жоден воєнний злочинець країни-агресора не уникнув справедливого покарання!” – підсумував Костін.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.