Фахівці “Укроборонпрому” розробили “олівець” для розмінування

Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання “олівця” за допомогою безпілотних літальних апаратів.

29.11.2022
Фахівці “Укроборонпрому” розробили “олівець” для розмінування

Фахівці одного з підприємств Укроборонпрому створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, зовні схожого на олівець. Про це повідомляє пресслужба “Укроборонпрому”.

“Завдяки його екзотермічній порошковій суміші він ефективно спалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, наприклад боєприпасів. Це призводить до вигоряння вибухової речовини. Такий олівець можна використовувати при розмінуванні територій. Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів. Це підвищить якість розмінування та збереже життя людей. Важливо, що пристрій є безпечним у використанні”, – зазначають в “Укроборонпромі”.

Повідомляється, що підприємство, яке розробило новинку, є оператором протимінної діяльності в Україні й отримало сертифікат, що дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території нашої держави. Це підприємство має власний Центр гуманітарного розмінування, у якому працюють фахівці високого класу.

“З 2010 року Центр акредитований в ООН як постачальник послуг із протимінної діяльності і є партнером UNMAS, відповідної служби Організації Об’єднаних Націй”, – наголошується у повідомленні.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.