США вважають, що китайські компанії продавали рф бронежилети та каски для війни в Україні – CNN

Починаючи з перших днів війни, адміністрація Байдена попереджала Китай про потенційні наслідки, якщо Пекін вирішить підтримати росію у конфлікті.

24.01.2023
США вважають, що китайські компанії продавали рф бронежилети та каски для війни в Україні – CNN
Фото: умовне

Про це повідомляє CNN з посиланням на джерела, знайомі з даними американської та європейської розвідки. 

За даними джерел, серед проданого обладнання є бронежилети та каски, проте відсутня потужна військова допомога, про яку просила росія.

За словами одного з американських чиновників, передача обладнання “викликає занепокоєння”, однак на даному етапі Вашингтону не відомо, чи знає про ці постачання центральний уряд у Пекіні. 

“Хоча державні підприємства домінують в економіці Китаю, не всі вони підлягають постійному нагляду”, – зазначає видання.

Деякі офіційні особи США вважають, що китайський уряд знає про передачу обладнання і повинен вжити заходів, щоб зупинити це.

Як зазначається, держсекретар США Ентоні Блінкен поїде до Китаю найближчими тижнями, і, як очікується, передача обладнання стане темою для обговорення.

Якщо адміністрація Байдена дійде висновку, що центральний уряд КНР навмисно надає допомогу росії у вторгненні в Україну – або свідомо допускає таку допомогу, адміністрація повинна буде вирішити, наскільки жорстко реагувати. 

США вважають, що на початку війни Китай мав намір продати летальну зброю росії для використання в Україні. Але відтоді Китай значно скоротив свої плани, і адміністрація Байдена вважає це перемогою.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.