Уже 51% українців використовують українську мову для спілкування у побуті порівняно з 48% у квітні, свідчать результати соціологічного опитування групи «Рейтинг», проведеного 17-18 серпня серед тисячі респондентів в усіх областях України, окрім окупованих територій.
Водночас третина українців спілкуються вдома двома мовами, 13% – російською.
Понад 50% жителів півдня та сходу двомовні, близько чверті – російськомовні. Використання російської в побуті зменшилося приблизно удвічі.
При цьому 76% опитаних зазначили як рідну українську мову, 19% – російську. 30% російськомовних назвали своєю рідною українську.
86% вважають, що українська мова має бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської як офіційної в окремих регіонах, лише 3% виступають за російську як другу державну мову в Україні.
Понад половина опитаних до війни постійно спілкувалися українською мовою, чверть – іноді, кожен п’ятий – рідко чи ніколи. За останні півроку кількість тих, хто почав постійно спілкуватися українською, збільшилася до 64%. Іноді розмовляють українською 24%, рідко чи ніколи – 12%.
Частіше почали використовувати українську жителі півдня та сходу, переселенці. 19% українців від початку війни перейшли на постійне чи частіше використання української мови. Загалом від початку війни 41% російськомовних і двомовних почали частіше розмовляти українською, з них 24% – постійно, 17% – частіше.
До того ж спостерігається різке зниження рівня споживання російського інформаційного контенту серед українців. Понад 40% опитаних узагалі припинили дивитися російські серіали та слухати російську музику.
Коментарі