Європейський суд з прав людини став на бік українки, якій львівські лікарі видалили нирку без згоди

Йдеться про вирок у справі “Майборода проти України”.

13.04.2023
Європейський суд з прав людини став на бік українки, якій львівські лікарі видалили нирку без згоди
Фото: умовне

Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, повідомляє “Європейська правда”.

Згідно з матеріалами справи, у 2000 році лікарі Львівської обласної клінічної лікарні видалили пацієнтці Людмилі Майбороді ліву надниркову залозу. 

Після цього лікарі встановили, що у пацієнтки, ймовірно, розвинулася післяопераційна внутрішня кровотеча, і запропонували їй провести термінове хірургічне втручання з метою її усунення. В ході другої операції Майбороді видалили ліву нирку, яка згідно із попереднім діагнозом була здорова.

У травні 2000 року заявниця отримала анонімний телефонний дзвінок, в ході якого їй повідомили, що її ліву нирку “вкрали”.

За словами одного з лікарів, видалення нирки було необхідним для порятунку життя заявниці.

Суд одноголосно постановив, що відбулося порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини в частині незабезпечення права Майбороди на інформовану згоду.

Згідно з рішенням суду, органи влади не перевірили, чи була можливість отримати згоду на видалення нирки від пані Майбороди до операції або від її родичів під час операції, і що держава не створила належної нормативно-правової бази для захисту права пані Майбороди на інформовану згоду.

У 2016 році Людмила Майборода померла, тож ЄСПЛ постановив, що Україна має сплатити 4500 євро доньці заявниці Мирославі Майбороді.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.