Про це йдеться в рішенні ЄСПЛ, повідомляє “Європейська правда”.
Згідно з матеріалами справи, у 2000 році лікарі Львівської обласної клінічної лікарні видалили пацієнтці Людмилі Майбороді ліву надниркову залозу.
Після цього лікарі встановили, що у пацієнтки, ймовірно, розвинулася післяопераційна внутрішня кровотеча, і запропонували їй провести термінове хірургічне втручання з метою її усунення. В ході другої операції Майбороді видалили ліву нирку, яка згідно із попереднім діагнозом була здорова.
У травні 2000 року заявниця отримала анонімний телефонний дзвінок, в ході якого їй повідомили, що її ліву нирку “вкрали”.
За словами одного з лікарів, видалення нирки було необхідним для порятунку життя заявниці.
Суд одноголосно постановив, що відбулося порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Європейської конвенції з прав людини в частині незабезпечення права Майбороди на інформовану згоду.
Згідно з рішенням суду, органи влади не перевірили, чи була можливість отримати згоду на видалення нирки від пані Майбороди до операції або від її родичів під час операції, і що держава не створила належної нормативно-правової бази для захисту права пані Майбороди на інформовану згоду.
У 2016 році Людмила Майборода померла, тож ЄСПЛ постановив, що Україна має сплатити 4500 євро доньці заявниці Мирославі Майбороді.
Коментарі