Єврокомісія домовилася з 5 країнами щодо імпорту української агропродукції

Єврокомісія досягла угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною.

28.04.2023
Єврокомісія домовилася з 5 країнами щодо імпорту української агропродукції
Фото: умовне

Європейська комісія досягла принципової угоди з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо української агропродовольчої продукції, імпорт якої ці країни обмежили. Про це оголосив віцепрезидент ЄК Валдіс Домбровскіс, пише “Європейська правда”.

“Я радий оголосити, що ми досягли політичного рішення щодо імпорту української агропродукції до ЄС. Ми домовилися з Україною та 5 її сусідніми країнами-членами ЄС, як врегулювати ситуацію”, – сказав Домбровскіс.

За його словами, Єврокомісія запропонувала “виняткові захисні заходи”, тобто заборону на імпорт, для 4 видів продукції: пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. До переліку не увійшла соняшникова олія. При цьому будуть проводитися захисні розслідування щодо деяких інших продуктів, включаючи олію.

ЄС також виділить пакет підтримки у розмірі 100 млн євро для постраждалих фермерів у 5 країнах-членах. В обмін на це п’ять країн ЄС скасують односторонні заходи щодо заборони на імпорт української продукції.

“Ми врахували занепокоєння як фермерів сусідніх країн ЄС, так і України”, – додав він.

Домбровскіс не назвав термін дії заборони.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.