Польский єврокомісар вимагає обмежень на імпорт українських продуктів до ЄС

Листа із проханням про обмеження Януш Войцеховський надіслав голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн та віце-президенту Єврокомісії з питань торгівлі Валдісу Домбровскісу

09.01.2024
Польский єврокомісар вимагає обмежень на імпорт українських продуктів до ЄС
Польський єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський

Надмірний імпорт аграрної продукції з України може спровокувати нову кризу у країнах Євросоюзу. Таку думку висловив європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський у листі до керівництва Євросомісії, повідомляє RMF24.

За даними журналістів, польський політик має намір заблокувати ухвалу про продовження режиму торгових преференцій для України з боку ЄС.

Войцеховський хоче, щоб новий документ включав положення про обмеження експорту з України, подібні до тих, які Євросоюз уже застосував по відношенню до українських ріпака, кукурудзи, соняшника та зерна.

Польський комісар також вимагає кількісних обмежень на ввезення цукру та м’яса птиці, імпорт яких, на його думку, швидко зростає та загрожує дестабілізацією ринку ЄС.

«Продовження торговельних привілеїв для України, які містяться в постанові ЄС, термін дії якої спливає цього року, без захисних пунктів та кількісних обмежень загрожує викликати нову кризу надвиробництва сільськогосподарської продукції, що імпортується з України», – пише Войцеховський.

Водночас у листі єврокомісар пропонує підтримати український транзит до морських портів ЄС, звідки українське зерно транспортуватиметься на африканські чи азіатські ринки.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.