В ISW пояснили, навіщо путін відвідав окупований Маріуполь

Президент росії володимир путін відвідав тимчасово окуповане українське місто Маріуполь 19 березня, ймовірно, щоб показати свою незворушність та представити себе як військового лідера.

20.03.2023
В ISW пояснили, навіщо путін відвідав окупований Маріуполь

Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW), передає «Громадське»

«кремль, імовірно, представив перший візит путіна в окуповану частину України за межі Криму як спонтанну прогулянку, щоб зобразити путіна непереможним лідером часів війни, який може безтурботно відвідувати зону бойових дій», — допускають аналітики.

Також, імовірно, путін вирішив відвідати Маріуполь, оскільки це місто, захоплене з травня 2022 року, перебуває далеко від лінії фронту. Там російські війська та окупаційна влада вже «запровадили» жорсткі заходи безпеки.

«путін також, ймовірно, очікував, що його візит стане відповіддю на ордер на арешт Міжнародного кримінального суду за його причетність до воєнних злочинів, пов’язаних із депортацією українських дітей, щонайменше тисячу з яких російські чиновники депортували лише з Маріуполя», — припускають в ISW.

Схоже, путін намагався зобразити свою роль у депортації дітей і знищенні Маріуполя як такі, що перебувають поза юрисдикцією міжнародної спільноти, а себе — як того, хто перебуває у безпеці від українських військових.

«Візит путіна до Маріуполя, ймовірно, також мав на меті заспокоїти давній і поширений страх у націоналістичному просторі щодо можливого українського контрнаступу на півдні України», — зазначили аналітики.

Там додали, що, як заявили російські військові блогери 19 березня, українські бійці провели локалізовану контратаку поблизу Новоданилівки Запорізької області. Багато з цих блогерів стверджували, що українські війська продовжують готуватися до майбутнього контрнаступу на лінії фронту в Запорізькій області.

Нагадаємо, у Міноборони прокоментували нічний візит путіна до Маріуполя

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.