Про це повідомив журналіст Денис Казанский.
“Що ж, якщо вони так наполягають на цьому, пропоную нарешті дійсно взятися за вирішення цієї проблеми. Зараз для цього як раз гарна можливість”, – зазначив Казанский.
Також він додав, що рішення насправді очевидне – на Закарпатті необхідно розгорнути будівництво житла для військових та для переселенців, які втратили будинки у зв’язку з війною та окупацією. А також допомогти переїхати туди бізнесу. Особливо – у міста і громади, де є значний відсоток угорського населення. Таким чином, етнічний склад регіону зміниться, але при цьому нічиї права не будуть порушені. Адже жодного порушення у тому, щоб будувати житло для своїх громадян, які постраждали від війни, немає.
“Не всі захочуть переїжджати на Закарпаття, але всім і не треба. Ось у Берегові зараз мешкає 25 тисяч людей, Лише 10-15 тисяч переселенців змінять місто. Для держави збудувати житло на таку кількість людей – не проблема навіть зараз, коли з грошима не дуже“, – повідомив Казанский.
Журналіст додав, що, на його думку, 10-15 тисяч людей, які б погодилися отримати житло на Закарпатті та переїхати туди, знайти не складно. Лише з мешканців колишнього Бахмута, напевно, набереться кілька тисяч. Проблему робочих місць теж можна вирішити. Нині зі сходу багато виробництв переїжджають у західні області. І безпечне місто біля кордону з ЄС – оптимальне місце для релокації бізнесу. До речі, нещодавно саме на Закарпаття переїхав великий завод «Фурлендер» із Краматорська, який виготовляє обладнання для вітроелектростанцій.
“Закарпаття – взагалі дуже недооцінений край. Регіон під боком у ЄС. Гарний клімат, природа, пам’ятки. Нині – ще й найбезпечніше місце в Україні. І при цьому в Ужгороді досі живе лише 112 тисяч людей. Найменший обласний центр. Впевнений, що за належного рівня підтримки з боку держави він міг би легко зрости до 300 тисяч. А населення усієї області – відповідно тисяч на 700-800”, – підсумував Казанский.
Коментарі