Україна почала імпорт газу через Молдову

Йдеться про віртуальний реверс.

07.02.2023
Україна почала імпорт газу через Молдову
Фото: умовне

Україна почала транспортувати газ з Європи через Молдову з подальшим закачуванням його в українські сховища. Як повідомляє ТОВ “Оператор ГТС України”, йдеться про віртуальний реверс. Оператори здійснюють фізичне транспортування тільки в одному напрямку, а в іншому – газ транспортується з використанням віртуального реверсу (або backhaul).

У цьому випадку пальне фізично не перетинає кордон, а сторони здійснюють взаємозалік.

“Оператор ГТС України спільно з Укртрансгазом продовжують надавати трейдерам послуги short haul і “митний склад”. Ми пропонуємо нашим партнерам кооперацію, яка зміцнить енергетичний ринок Європи та сприятиме подальшій інтеграції України”, – додав в.о. гендиректора ОГТСУ Павло Станчак.

Україна має можливість виробляти віртуальний реверс з усіма операторами ГТС суміжних країн Європи. Ключовою передумовою для цього є наявність в системі ресурсу.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.