У селі на Львівщині бережуть унікальну традицію на Водохреща

У селі Гусаків Шегинівської територіальної громади збереглася давня традиція.

09.01.2024
У селі на Львівщині бережуть унікальну традицію на Водохреща

На свято Водохреща у селі вбирають сосну яблуками. Потім мешканці з ліхтарями  несуть дерево до церкви на освячення, а далі – у місцевий народний дім на торги, а зібрані кошти віддають на благодійність, повідомляє  Управління туризму та курортів Львівської ОДА.

Найдешевше коштують яблука знизу ялинки, ті що зверху – дорожчі. Найбільше ціниться яблуко з самого вершечку. У Гусакові запевняють, що подарувати дівчині яблуко з верхівки, те саме що освідчитись.

“Поява традиції пов’язана з легендою. Гостював якось у Гусакові відомий художник і закохався у місцеву красуню. Дівчині він теж припав до серця. Та освідчення не відбулося, оскільки парубок був заручений з іншою. Незадовго до Йорданських свят він повернувся додому. Дівчина з Гусакова дуже сумувала за коханим. Вийшла у сад і почала молитися, просити в Бога дива. Місцеві кажуть, що Господь почув її благання. Вже уранці парафіяни, йдучи до церкви по свячену воду, побачили в саду серед снігу сосну, а на ній – безліч червоних яблук. Міщани попадали на коліна. Все село прийшло подивитися на диво, а потім взяли сосну з яблуками і понесли до церкви, щоб священик освятив“, – йдеться у повідомленні.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.