У Самбірському районі демонтували усі радянські пам’ятники

У Львівській ОВА відбулось засідання обласної робочої групи з питань декомунізації, під час якого заслухали представників громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом.

16.11.2023
У Самбірському районі демонтували усі радянські пам’ятники

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, 16 листопада на Самбірщині демонтували останній об’єкт радянської пропаганди ворога. Загалом їх тут налічувалось 41. Відтак, Самбірський район став третім, після Золочівського та Яворівського, які повністю декомунізувались.

Також сьогодні демонтували останній об’єкт у Львівській громаді.

«Дякую району та громаді, які повністю завершили демонтаж пам’яток тоталітарного минулого у встановлені терміни. Нагадую, що процес декомунізації є дуже динамічним і з часом на територіях громад виявляють пам’ятки, про які раніше не було відомо», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

В межах засідання заслухали представників Львівського, Дрогобицького, Червоноградського та Стрийського районів.

«У черговий раз представники Лопатинської громади проігнорували засідання робочої групи. В них на території наразі є 13 об’єктів, які підлягають декомунізації», – наголосив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА, член робочої групи Юрій Горун.

У Львівській області загалом залишилось орієнтовно 28 пам’яток комуністичного режиму у 4 районах.

«Декомунізація в області має завершитися до кінця року», – нагадав Андрій Годик.

Нагадаємо, цього тижня у Золочівському і Яворівському районах демонтували останні пам’ятки комуністичного режиму.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.