На Львівщині два райони повністю позбулися усіх радянських пам’яток

Цього тижня у Золочівському і Яворівському районах демонтували останні пам’ятки комуністичного режиму.

15.11.2023
На Львівщині два райони повністю позбулися усіх радянських пам’яток

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, на Золочівщині таких пам’яток налічувалося 51, а на Яворівщині – 26.

Раніше перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик наголошував, що процес декомунізації є дуже динамічним – періодично у громадах знаходять більше комуністичних пам’ятників, про які раніше не було відомо. Він також закликав громади, на території яких ще залишаються комуністичні об’єкти, активізувати процес декомунізації на місцях.

«Дякую Золочівському і Яворівському районам за якісно проведену роботу та демонтаж пам’яток тоталітарного минулого, які прославляють радянську владу, у встановлені строки.

Закликаємо громади області до кінця року провести перевірки щодо виявлення пам’яток комуністичної доби та демонтувати їх, адже процес декомунізації є дуже динамічним і з часом на територіях громад виявляють пам’ятки, про які раніше не було відомо. Декомунізація в області має завершитися до кінця року», – зазначив Андрій Годик.

Завтра, 16 листопада, у Львівській ОВА відбудеться засідання обласної робочої групи з питань декомунізації, під час якого заслухають представників громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом.

Як розповів директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОВА, член робочої групи Юрій Горун, загалом на Львівщині залишилось орієнтовно 30 комуністичних пам’яток.

«Найгірша ситуація у Лопатинській та Сокальській громадах на Червоноградщині. Зокрема, у Лопатинській громаді ще 13 об’єктів підлягають демонтажу.

У Львівській області загалом залишилось орієнтовно 30 пам’яток комуністичного режиму у 5 районах.

Упродовж року виїзні засідання щодо декомунізації відбулися у кожному районі області, під час яких обговорили плани щодо очищення території районів від радянського минулого та ознайомилися з ходом виконання демонтажних робіт. Наступного року обласна робоча група планує поділитися досвідом роботи по декомунізації з іншими західними областями України», – повідомив Юрій Горун.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.