У Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства

Законопроєкт про цивільні партнерства для одностатевих та різностатевих пар зареєстрований у Верховній Раді.

14.03.2023
У Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства
Фото: умовне

Про це повідомила депутатка Інна Совсун.

Законопроєкт №9103 зареєстровано у Верховній Раді 13 березня. Його співавторами виступили 17 депутатів.

Як зазначається у пояснювальній записці, цивільним партнерством є зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки, що корелює з визначенням сім’ї, відповідно до норм Сімейного кодексу України.

Водночас реєстроване партнерство не є шлюбом, а проживання осіб однією сім’єю не є реєстрованим партнерством, якщо такий союз не зареєстровано.

Депутати звертають увагу на те, що повномасштабне вторгнення росії в Україну актуалізувало цей законопроєкт. Насамперед це необхідно, щоб захистити права військових, оскільки багато з них не можуть офіційно оформити свої стосунки через те, що їхні партнери або партнерки однієї з ними статі. Тому у випадках поранення, зникнення безвісти або загибелі — вони не мають достатнього юридичного захисту з боку держави.

Після держреєстрації партнери отримують статус близьких родичів — членів сім’ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і, чи ведуть спільно домашнє господарство.

Реєстрація партнерства проводитиметься після 10 днів з дня подання відповідної заяви, а розірвання можливе як за спільною заявою, так і за волевиявленням однієї зі сторін.

Згідно з законопроєктом, можна зареєструвати партнерства за відсутності однієї з осіб або поза межами органу реєстрації актів цивільного стану (наприклад, коли особа є військовослужбовцем)

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.