У Львові знищили цінне мозаїчне панно, що мало охоронний статус

У Львові на вулиці Володиимира Великого, 2 знищили унікальну мозаїку авторства художника Богдана Сойки.

02.10.2023
У Львові знищили цінне мозаїчне панно, що мало охоронний статус

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила Ельміра Етінгер.

“Нові власники приміщення Торгпреси знищили мозаїчне панно «Інформаційний простір» художника Богдана Сойки. Адреса: вул. Володимира Великого, 2.

Там буде якась клініка і ремонт іде півроку. Але саме сьогодні я приїхала у Львів і пішла зфотографувати панно. Мене зустріла стіна ізполосована перфоратором. Про те, що там було нагадує лише розмітка, по якій набирали мозаїку“, – йдеться у повідомленні.

Мозаїка «Інформаційний простір» знаходилася у вестибюлі видавництва «Вільна Україна». Вона була виконана в 1981 році зі смальти майже на усій площі стіни. Панно зображувало дівчат, які символізували материки світу.

Як повідомив перший заступник міського голови Андрій Москаленко, мозаїка була занесена до списку тих, які підлягають захисту та мала охоронний статус, тому вона має бути відновлена, а винні – покарані.

“Всі деталі – хто і як її знищив, і найголовніше – як її буде відновлювати – оприлюднимо завтра (ред. – сьогодні, 2 жовтня) . Коли будуть відомі вже всі деталі”, – зазначив Москаленко.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.