У Львові цінну мозаїку охоронятимуть Блакитним щитом

Для посилення контролю і захисту, у Львові мозаїчні твори позначать міжнародним пам’яткоохоронним знаком «Блакитний щит».

06.10.2023
У Львові цінну мозаїку охоронятимуть Блакитним щитом

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Йдеться про мозаїки, які внесені до переліку цінних та є об’єктами культурної спадщини. Відповідне рішення сьогодні, 6 жовтня, затвердив виконком міськради.

На емблемі, яку у Львові вже використовують, розміщено напис «Об’єкт культурної спадщини. Охороняється законом».

Як зазначила керуюча справами виконкому, в.о.начальника управління охорони історичного середовища ЛМР Наталія Алєксєєва, таке міжнародне ознакування підсилить інформування і власників будівель з панно, і громадськості загалом про цінність мозаїчних творів.

«Тепер потрібно передбачити кошти та замовити ці знаки. Про те, коли їх фізично почнуть розміщувати на мозаїках, повідомимо додатково», – додала Наталія Алєксєєва.

Нещодавно стало відомо про знищення унікальної 40-річної мозаїки авторства художника Богдана Сойки у приміщенні приватної власності, що на вул. Володимира Великого, 2 у Львові. Панно було внесене у перелік цінних мозаїчних творів. З цього приводу місто звернулося до правоохоронних органів.

Також сьогодні на засіданні виконкому перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко доручив повторно скерувати звернення до Міністерства культури та інформаційної політики щодо необхідності збільшення штрафів на руйнування пам’яток культури.

«Ці штрафи мають складати не 1 700 грн, а 1 700 000 грн. Можливо, з сотого разу нас почують», – наголосив Андрій Москаленко.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.