У Львові рятують дитину з раком мозку, від якої відмовилися лікарі за кордоном

Львівські медики прооперували 10-річного хлопчика з Харкова, який пережив 5 хірургічних втручань.

21.11.2022
У Львові рятують дитину з раком мозку, від якої відмовилися лікарі за кордоном

У Микити з Харкова – анапластична епендимома. Це – агресивне злоякісне новоутворення, яке швидко росте, мігрує та щоразу з’являється у різних місцях, повідомляють у Першому хірургічному об’єднанні Львова.

Дитина захворіла у 5 років. Одного разу після виступу на святі у садочку Микита почав похитуватися, а у очах у нього подвоїлося.

За цей час хлопчик пережив 5 надскладних операцій на мозку, 16 блоків агресивної хіміотерапії, але три місяці тому хвороба знову повернулася. Рецидив стався у Німеччині, куди родина переїхала, тікаючи від обстрілів Харкова.

Німецькі лікарі визнали пухлину неоперабельною, оскільки вона була розташована біля стовбура головного мозку із ділянками та центрами відповідальними за дихання, серцебиття та ковтання.

Окрім того, анатомія головного мозку дитини після стількох операцій сильно змінена, тому оперувати було дуже ризиковано.

Однак батьки Микити не здалися і почали шукати лікаря, який візьметься за операцію. Доктора знайшли у Львові, ним виявився Михайло Ловга, керівник Центру нейрохірургії Лікарні Святого Миколая, який раніше уже оперував хлопчика.

“Так, команда нейрохірургів взялася планувати одне із найскладніших втручань у своїй практиці. Перед спеціалістами стояло надважке завдання: прибрати пухлину, не зачепивши ділянки, які відповідають за дихання, серцебиття та ковтання”, – кажуть у лікарні.

Операція пройшла успішно. Наразі Микита продовжує курс хіміотерапії.

Дитина дуже хоче одужати і ходити до школи, а його батьки запросили львівських медиків в гості у Харків після перемоги.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.