У Львові пропонують встановити пам’ятник соратниці Садового замість монумента радянській космонавтці

8 листопада у Львові на вулиці Виговського врешті демонтували пам’ятник, встановлений у радянські часи на честь космонавтки Валентини Терешкової.

08.11.2023
У Львові пропонують встановити пам’ятник соратниці Садового замість монумента радянській космонавтці

Про це на своїй  Facebook-сторінці повідомив Роман Онишкевич.

“Прощай, Валюха! У Львові нарешті демонтували скульптурну композицію «Космонавтика», що стояла на вулиці Виговського і неофіційно була присвячена Валєнтінє Тєрєшковой.

Перша жінка-космонавтка на старості літ остаточно їбанул@ся і стала путіністкою, більшою, ніж сам Путін“, – йдеться у повідомленні.

Демонтований пам’ятник, як і всі інші подібні об’єкти радянської доби, перенесуть у музей «Територія терору».

Як зазначив Онишкевич, є пропозиція встановити на її місце прижиттєвий пам’ятник Лілії Онищенко, соратниці мера Садового:

“Пані Ліля доборонила історичне середовище Львова до цигундера, але до крові в серці виступала проти знесення ізваяній епохи московської окупації Львова”.

Радник начальника Львівської ОВА Олег Радик на своїй Facebook-сторінці прокоментував знесення пам’ятника радянській космонавтці:

“Терешкова” стартує в небуття.”

Як повідомляв Олег Радик,  у 2015 і 2017 роках були спроби демонтувати цей маркер радянської доби. Однак, все зупиняло оточення Андрія Садового, зокрема, переконана прихильниця російських памʼятників керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець. Також він додав напередодні, що робоча група з декомунізації при ЛОВА однозначно вважає необхідним провести демонтаж обʼєкту біля поліклініки на вулиці Виговського:

“Він в аварійному стані. Може впасти.”

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.