У Львові пропонують встановити пам’ятник соратниці Садового замість монумента радянській космонавтці

8 листопада у Львові на вулиці Виговського врешті демонтували пам’ятник, встановлений у радянські часи на честь космонавтки Валентини Терешкової.

08.11.2023
У Львові пропонують встановити пам’ятник соратниці Садового замість монумента радянській космонавтці

Про це на своїй  Facebook-сторінці повідомив Роман Онишкевич.

“Прощай, Валюха! У Львові нарешті демонтували скульптурну композицію «Космонавтика», що стояла на вулиці Виговського і неофіційно була присвячена Валєнтінє Тєрєшковой.

Перша жінка-космонавтка на старості літ остаточно їбанул@ся і стала путіністкою, більшою, ніж сам Путін“, – йдеться у повідомленні.

Демонтований пам’ятник, як і всі інші подібні об’єкти радянської доби, перенесуть у музей «Територія терору».

Як зазначив Онишкевич, є пропозиція встановити на її місце прижиттєвий пам’ятник Лілії Онищенко, соратниці мера Садового:

“Пані Ліля доборонила історичне середовище Львова до цигундера, але до крові в серці виступала проти знесення ізваяній епохи московської окупації Львова”.

Радник начальника Львівської ОВА Олег Радик на своїй Facebook-сторінці прокоментував знесення пам’ятника радянській космонавтці:

“Терешкова” стартує в небуття.”

Як повідомляв Олег Радик,  у 2015 і 2017 роках були спроби демонтувати цей маркер радянської доби. Однак, все зупиняло оточення Андрія Садового, зокрема, переконана прихильниця російських памʼятників керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець. Також він додав напередодні, що робоча група з декомунізації при ЛОВА однозначно вважає необхідним провести демонтаж обʼєкту біля поліклініки на вулиці Виговського:

“Він в аварійному стані. Може впасти.”

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.