У Дрогобичі біля колишньої катівні НКВС віднайшли останки ще 24 жертв

Тюрма на Стрийській у Дрогобичі – місце, яке просякнуте кров’ю та тортурами, які вчинили проти українців «червоні освободителі» у 1939 – 1941 роках. Очевидці тих подій стверджують, що закатованих в’язнів ховали у саду, який межує з меморіальним комплексом «Тюрма на Стрийській».

06.10.2022
У Дрогобичі біля колишньої катівні НКВС віднайшли останки ще 24 жертв

Як нагадує Дрогобицька міськрада, у 1989 році група ентузіастів на чолі з Мироном Бучацьким розпочала пошук останків. У 1991 році 486 останків жертв НКВС поховали на Полі Скорботи. У 2021 році відбулося поховання ще 78 останків жертв НКВД, яких віднайшли у саду біля меморіалу «Тюрма на Стрийській».

У 2018-2019 році на території колишньої катівні, у саду розкопки проводили пошуковці комунального підприємства Львівської облради «Доля». Тоді частину пошукових робіт виконати не вдалося через те, що під час розкопок виявили рештки, які знаходилися під силовим кабелем, який є у власності «Львівобленерго». Після всіх погоджень цьогоріч розкопки продовжили.

6 жовтня керівник КП “Доля” Святослав Шеремета повідомив про віднайдення 24 останків закатованих жертв. Проте посадовець припускає, що їхня кількість може бути більшою.

За словами науковців, істориків та очевидців подій, у Дрогобицькій катівні працівники НКВС замордували понад 1200 осіб. Загалом, у тюрмах Західної України з кінця червня до початку липня 1941 кількість жертв становить понад 24 000.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.