Львівський обласний архів оцифрував документи НКВС 1939-1950 років

Державний архів Львівської області продовжує оцифровувати документи, з якими можна ознайомитися онлайн.

24.11.2023
Львівський обласний архів оцифрував документи НКВС 1939-1950 років

Зокрема, у листопаді 2023 року на сайті архіву опублікували матеріали, серед яких 253 справи Слідчого відділу НКВС у Львівській області за період з 1939 року по 1950 рік, що містять кримінальні справи.

На е-ресурс ДАЛО було завантажено 28 справ фонду 1 опису 14, які стосуються дорадянського періоду та Львівського воєводського управління у місті Львові, включаючи спостережні справи за діяльністю греко-католицького колегіуму в Римі, зведені дані про парафії всіх віросповідань у повітах воєводства, а також матеріали щодо євангельських парафій та релігійних гмін.

Серед інших цікавих архівних документів – справи про створення та ліквідацію парафій, експозитур та римо-католицьких парафій у різних повітах.

Також важливим внеском в е-ресурс ДАЛО стало опублікування 74-ох описів: –

-комунікаційно-будівельний відділ (дорожний підвідділ) цього фонду розкриває неймовірно широкий спектр документів, включаючи циркуляри Міністерства та Львівського воєводського управління, розпорядження, інструкції для дорожнього відділу, справи про організації та реорганізації дорожніх управлінь, звіти, статистичні відомості та багато іншого.

-Перемишлянський повітовий суд, м. Перемишляни Тернопільського воєводства. Цей архівний фонд охоплює судові рішення з позовів про сплату заробітку, визнання порушення права власності, розірвання договорів на оренду земельних ділянок і лісів, а також вирішення питань щодо спадкування, смерті осіб без спадку та тих, що залишили спадок.

-Описи, які стосуються навчальних закладів Львівського шкільного округу. Архівний набір містить цінну інформацію про історію освітніх установ у регіоні.

“Завдяки систематичному опублікуванню описів, як довідкового матеріалу, ще більше архівних матеріалів стають доступними online. Це сприяє ефективнішому дослідженню історії та збереженню культурної спадщини реґіону“, – підсумували у Державному архіві Львівської Області.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.