Третина полів України завалена металом та хімікатами: на природне відновлення підуть сотні років

Розв’язана Росією війна зашкодила чи призвела до забруднення вже третини українських земель. На природне відновлення цього ресурсу можуть піти сотні років. Щоб прискорити цей процес, знадобляться мільйони доларів та близько десятиліття активної роботи над рекультивацією.

29.08.2022
Третина полів України завалена металом та хімікатами: на природне відновлення підуть сотні років
Фото ілюстративне

У середньому на кожні 100 га землі вже нині припадає понад 50 тонн металів та хімічних сполук, підрахували фахівці відділу екологізації промисловості ГО “Екодія”, передає Обозреватель.

А за даними Державної екологічної інспекції, лише за перші чотири місяці повномасштабного наступу РФ завдала шкоди землі та ґрунтам на 80,5 млрд грн.

“Верхні, найродючіші, шари ґрунту страждають найбільше. Вони й відновлюються найповільніше: природний темп відновлення родючого шару ґрунту – один сантиметр за сто років“, – зазначають фахівці.

За попередніми розрахунками Київської школи економіки, вартість обстеження та розмінування постраждалих земель оцінюється в 436 млн дол. А подальша їхня рекультивація коштуватиме 39,6 млн дол., і цей процес триватиме не менше десятиліття.

Як вважають експерти “Екодії”, найбільш ефективним способом відновлення земель є консервація, тобто виведення їх з господарського використання, та ренатуралізація, поступове повернення до природного стану, висаджування багаторічних трав чи лісів.

“В аграрній Україні ця стратегія здається малоймовірною. Але принаймні частково, в окремих регіонах, найбільш схильних до ерозії та деградації, консервація необхідна”, – упевнені фахівці.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.