Третина полів України завалена металом та хімікатами: на природне відновлення підуть сотні років

Розв’язана Росією війна зашкодила чи призвела до забруднення вже третини українських земель. На природне відновлення цього ресурсу можуть піти сотні років. Щоб прискорити цей процес, знадобляться мільйони доларів та близько десятиліття активної роботи над рекультивацією.

29.08.2022
Третина полів України завалена металом та хімікатами: на природне відновлення підуть сотні років
Фото ілюстративне

У середньому на кожні 100 га землі вже нині припадає понад 50 тонн металів та хімічних сполук, підрахували фахівці відділу екологізації промисловості ГО “Екодія”, передає Обозреватель.

А за даними Державної екологічної інспекції, лише за перші чотири місяці повномасштабного наступу РФ завдала шкоди землі та ґрунтам на 80,5 млрд грн.

“Верхні, найродючіші, шари ґрунту страждають найбільше. Вони й відновлюються найповільніше: природний темп відновлення родючого шару ґрунту – один сантиметр за сто років“, – зазначають фахівці.

За попередніми розрахунками Київської школи економіки, вартість обстеження та розмінування постраждалих земель оцінюється в 436 млн дол. А подальша їхня рекультивація коштуватиме 39,6 млн дол., і цей процес триватиме не менше десятиліття.

Як вважають експерти “Екодії”, найбільш ефективним способом відновлення земель є консервація, тобто виведення їх з господарського використання, та ренатуралізація, поступове повернення до природного стану, висаджування багаторічних трав чи лісів.

“В аграрній Україні ця стратегія здається малоймовірною. Але принаймні частково, в окремих регіонах, найбільш схильних до ерозії та деградації, консервація необхідна”, – упевнені фахівці.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.