Тернопільські лікарі вперше відновили бійцям втрачені функції кисті

Медики відновили втрачені функції кисті двом військовим, які отримали мінно-вибухові травми.

17.11.2023
Тернопільські лікарі вперше відновили бійцям втрачені функції кисті

Про це повідомляє Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги.

Отримали травми бійці вісім місяців тому. За цей час військовим провели десять операцій.

“Пацієнти отримали травми, що призвели до ушкодження плечової кістки, мʼязів та променевого нерва. Внаслідок ураження, кисть не тільки втратила функції, але буквально нерухомо висіла. Військові перенесли операції з відновлення плечової кістки та ушивання нерва на плечі, але досягнути бажаного результату не вдавалось”, — йдеться у повідомленні.

Тернопільські нейрохірурги, спільно з лікарями Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова, професором Ігорем Третяком та доктором медичних наук Олександром Гацьким провели операції.

“Вирішили провести операцію під назвою транспозиція сухожилків на передпліччі для відновлення функції кисті. Операції пройшли успішно. Вже на наступний день втрачені функції кисті почали відновлюватись”, — додали у дописі.

Двоє військових проходять курс реабілітації.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.