Що діється над нашими головами в українському небі?

Астрономи із Національної академії наук України опублікували свої неочікувано цікаві спостереження за дивними рухомими об’єктами у небі над Україною. Причому, опублікували ці спостереження і в Україні й за кордоном у найбільш впливових і фахових виданнях.

23.02.2023
Що діється над нашими головами в українському небі?

До аналогічних висновків (за результатами спостережень за невпізнаними об’єктами в атмосфері) прийшло NASA і військово-морські сили США, але вони обмежили оприлюднення цих матеріалів офіційно заявивши, що це нанесе шкоду національній безпеці США.

.

… Усі ми любимо вдивлятися у зоряне небо над нашими головами. І, які тільки думки тоді не рояться у наших головах під впливом отієї незбагненної величі зоряного Всесвіту..!

.

У нас в Україні є люди, які оте вдивляння у небо обрали собі за професію. Вони – українські астрономи, є моїми колегами по пізнанню незвіданого. З тією правда різницею, що я – археолог і під час роботи дивлюся вниз копаючи землю, відшукуючи там відповіді на свої запитання, а вони (астрономи) – дивляться вгору намагаючись розібратися з тим усім, що літає там, у Небесах…

.

Так, от: не можу не порадіти за своїх колег із найбільшої української обсерваторії НАН України – професорів Б. Жилаєва, В. Петухова та В. Решетнюка, які не лише зробили грандіозне відкриття, але й тут же його опублікували 23 серпня 2022 року на сайті архіву Корнельського університету arXiv, як передає видання VICE.

.

Про що йдеться? – спитаєте ви.

.

Та йдеться про те, на що – у більшості з нас – завжди є однотипна реакція: саркастична усмішка і купи епітетів услід, оскільки мовиться про виявлення, спостереження і подальший аналіз переміщення “невідомих повітряних явищ” (англ. – Unidentified aerial phenomena) які відбуваються у нас над головами.

.

Мабуть донедавна така реакція була нормальною, зважаючи на море неперевірених і недостовірних джерел у нашому повсякденному житті. Однак громадськість США (на відміну від України) через цю “фазу недовіри” до таких досліджень вже пройшла і зараз із превеликою цікавістю стежить за усім, що стосується спостережень за Небозводом.

.

Отже, що нового побачили наші астрономи у небі над Україною..?

По-перше, за допомогою двох станцій спостережень за метеорами в столиці та в селі Винарівка (120 км на південь від Києва) професори Б. Жилаєв, В. Петухов і В. Решетнюк зафіксували і тривалий час вели спостереження за десятками об’єктів (далі дослівно): “…які не можуть бути науково ідентифіковані як природні явища… Ми бачимо їх усюди…” Причому, ці об’єкти були здатні переміщатися на 3-15 градусів за якусь секунду.

По-друге, використовуючи спеціально відкалібровані камери на двох вищезгаданих станціях згадані дослідники пишуть, що одна група таких об’єктів які світяться, спостерігається як поодинці так і в “ескадрильях”. Деякі з них демонстрували регулярні коливання яскравості в діапазоні 10-20 Гц. Один з таких блимаючих об’єктів спостерігався на висоті орієнтовно 1170 км.

.

Натомість інша група літаючих об’єктів (які названі “фантомами”) навпаки – є абсолютно темними об’єктами, які ніби поглинають усе світло, яке на них падає. Причому “фантоми” спостерігали у нижньому шарі атмосфери – тропосфері на висоті близько 10-12 км. Оціночні розміри фантомів сягали 3-12 метрів а їхня швидкість, на думку вчених, досягала 15 км за секунду.

.

По-третє, вищезгадані об’єкти -“фантоми” як виявили першовідкривачі, мають у ширину від 3 до 12 метрів і можуть рухатися зі швидкістю до 53000 км/год (для порівняння: міжконтинентальна балістична ракета може розвивати швидкість лише до 24 000 км/год згідно з даними Центру контролю над озброєннями та нерозповсюдженням).

.

… Що на все це можна зараз сказати? Мабуть те, що вже у найближчий час нас поставлять перед фактом що світ, який нас оточує (зокрема той, що над нашими головами) є не зовсім такий, як ми звикли його собі уявляти…

Микола Бандрівський

Джерело

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.