Румун та закарпатка намагались незаконно вивезти з України стародавні книги

Прикордонники виявили стародруки у пункті пропуску “Ужгород”.

10.04.2023
Румун та закарпатка намагались незаконно вивезти з України стародавні книги
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України

Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

Дві старовинні книги на релігійну тематику, одна з яких українського, а інша – іноземного видавництва, знайшли під час огляду легкового автомобіля «Mercedes» чеської реєстрації, яким до Словаччини прямували громадянин Румунії разом з громадянкою України. 

Книги «Житія Святих», датовану 1906 роком, та «Правила до Божественного причастя» 1900 року, виявили у багажнику авто серед речей жительки Закарпаття. 

«Наразі предмети старовини вилучено співробітниками митниці. Їх історичну та культурну цінність буде встановлено відповідним експертом», – зазначили прикордонники.

Нагадаємо, тернополянин хотів незаконно вивезти старовинну ікону в ЄС через Закарпаття.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.