росіяни блокують дію “зернової угоди” — Мінінфраструктури

росія порушила умови угоди у рамках Чорноморської зернової ініціативи, що зробило ситуацію “критичною”.

11.04.2023
росіяни блокують дію “зернової угоди” — Мінінфраструктури

Про це сказав заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков журналістам The Guardian.

Васьков зазначив, що угода про морський експорт зерна Чорним морем є у “критичній ситуації” через дії росії.

За його словами, перевірки суден, які беруть участь у Чорноморській ініціативі, 11 квітня було зірвано російською стороною.

Україна відповідно до угоди надала назви трьох суховантажів-зерновозів, які підлягають перевірці. Однак представники росії просто викреслили ці судна зі списків на перевірку і поставили замість них інші, які чекають на свою чергу. В результаті, як стверджує Васьков, жодне з суден не змогло продовжувати рух, що дорівнює фактичному введенню блокади з боку росії.

“У нас критична ситуація. росіяни порушили умови Чорноморської зернової ініціативи та вирішили в односторонньому порядку змінити плани українських портів. Це неприйнятно”, – заявив Васьков.

Він вважає, що якщо ситуація не буде швидко вирішена, зростання світових цін на продукти може становити до 15%. Водночас українські фермери будуть змушені знову, як минулого літа, складати зерно, а це призведе до серйозних фінансових втрат.

Васьков повідомив, що Україна вже поставила перед Туреччиною та ООН питання щодо порушення угоди росією.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.