росія завдала інфраструктурі України збитків майже на $144 млрд

Найбільша сума збитків — від руйнувань житлового фонду.

22.03.2023
росія завдала інфраструктурі України збитків майже на $144 млрд

Про це йдеться в дослідженні Київської школи економіки (KSE).

Сума збитків від руйнувань житлового фонду складає $53,6 млрд. Загалом пошкоджено або зруйновано понад 150 тис. житлових будинків, серед яких приватні, багатоквартирні будинки та гуртожитки. 

На другому місці за сумою завданих збитків — сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цієї сфери оцінюються у $36,2 млрд. Загалом було пошкоджено або зруйновано понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости та мостові переходи. 

У нових підрахунках вперше з’явилися збитки лісам України. За підсумками року повномасштабної війни вони склали $4,5 млрд.

Крім того, через війну повністю зруйновані або пошкоджені 3170 освітніх закладав. З-поміж них майже 1500 закладів середньої освіти, 909 — дошкільної, 528 — вищої. Станом на кінець лютого 2023 року на $300 млн у порівнянні з грудневими обрахунками збитки сфери освіти зросли до $8,9 млрд. 

Зросли також збитки, завдані енергетиці України – вони склали $8,1 млрд.

“Збільшення оцінки втрат відбулось щодо раніше завданих збитків ядерній енергетиці, а також у зв’язку з оновленням розрахунків про пошкодження об’єктів з транспортування природного газу”, – зазначили дослідники. 

Ще на $2,1 млрд зросла сума прямих втрат, завдана агропромисловому комплексу та земельним ресурсам. Наразі оцінка збитків цієї сфери складає $8,7 млрд. 

На кінець лютого 2023 року суттєво зросла також кількість пошкодженого та зруйнованого транспорту. У порівнянні з кінцем 2022 року кількість такого транспорту зросла на 28,5 тисяч. Загалом внаслідок війни зруйновано або пошкоджено 223,4 тис. автомобілів на $3,1 млрд. 

Збільшилися також прямі витрати сфер торгівлі та охорони здоров’я. За обрахунками експертів проєкту на кінець зими 2023 року сума збитків, завдана торгівлі зросла до $2,6 млрд. А медичній галузі завдано руйнувань інфраструктури ще на $100 млн, відтак загальні прямі збитки цієї сфери оцінюються у $1,8 млрд. 

Водночас експерти проєкту KSE “росія заплатить” знизили оцінку збитків промисловості та підприємств з $13 млрд станом на грудень 2022 року до $11,3 млрд. 

У KSE пояснюють, що зменшення відбулося після того, як надійшла оновлена інформація про результати пошкоджень. Окремі підприємства були перекласифіковані та згодом увійдуть до розрахунків втрат інших секторів економіки, зазначають у KSE.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.